nr oferty: 99119 / 2019-01-04
Praca dla informatyków
Główny Specjalista w Biurze Zarządzania Ryzykiem
Umiejętności komputerowe:
Bazy danych: PostgreSQL,
Opis stanowiska:

Podstawowy zakres obowiązków na stanowisku:

  • udział w opracowywaniu i implementacji koncepcji rozwiązań analitycznych,

  • udział w budowie zaawansowanych modeli analitycznych,

  • udział w tworzeniu narzędzi obliczeniowych m.in. skryptów/ pakietów R,

  • przeprowadzanie złożonych analiz ilościowych/ statystycznych,

  • przeprowadzanie testów użyteczności nowych narzędzi i rozwiązań analitycznych,

  • tworzenie raportów i prezentacji podsumowujących wykonane prace analityczne,

  • udział w projektowaniu i implementacji dashboardów i in. do automatyzacji tworzenia analiz/ wizualizacji.

Oferujemy:

Wymagania:

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki ścisłe, np. ekonometria i informatyka, metody ilościowe w ekonomii, matematyka, fizyka),

  • co najmniej 3 lata stażu pracy na stanowisku o zbliżonym zakresie zadań,

  • doświadczenie w pracy z dużymi zbiorami danych,

  • doświadczenie w budowie modeli analitycznych i/ lub narzędzi analitycznych,

  • praktyczna znajomość co najmniej jednego z wymienionych języków programowania: R, Matlab/Octave, Python,

  • znajomość metod zaawansowanej analizy danych (m.in. danych statystycznych, metod analizy szeregów czasowych, algorytmów klasyfikacyjnych, podstaw machine learning),

  • umiejętność przygotowywania i prowadzenia prezentacji,

  • znajomość języka angielskiego na poziomie C1 (mile widziana znajomość słownictwa z zakresu ekonomii, matematyki),

  • umiejętność rozwiązywania problemów,

  • umiejętność pracy w zespole,

  • umiejętność analitycznego i koncepcyjnego myślenia,

  • zorientowanie na wyniki i realizację celów strategicznych,

  • umiejętność zwięzłego podsumowywania wyników analiz oraz jasnego komunikowania wniosków z przeprowadzanych analiz,

  • samodzielność i inicjatywa w działaniu.

Mile widziane:

  • znajomość SQL i relacyjnych baz danych (np. SQLite, PostgreSQL),

  • znajomość innych języków oprogramowania np. C, C#/C++, VBA,

  • znajomość technik optymalizacji.

Miejsce pracy:
Konstancin-Jeziorna, mazowieckie, Polska
Oferta ważna:
2019-01-04 - 2019-02-03
Link do oferty: http://www.praca.pl/integration-engineer_468836.html